Love in cherry color

 

...عصر گاهان این روز خجسته، جنگجویی به سوی درخت گیلاس گام بر می داشت. خاکستر دوزخ جنگ به خوبی در سر و صورت او آشکار بود.از این رو هر چند چهره جذابی داشت،اما به دوزخیان شباهت پیدا کرده بود.او هرگز نمی دانست که هیچ جنگی به فرجام خجسته نینجامیده..اگر می دانست به راحتی بهشت صلح را بر دوزخ جنگ ترجیح می داد.

جنگ افروز معمار دوزخ بشریت است و عشق آفرین ،معمار بهشت بشریت.

چون جنگجو به پای درخت گیلاس رسید، شاخه او را شکست تا گیلاس های بی مثالش را برچیند.

درخت گیلاس گفت: آیا می دانی؟ وقتی شاخه ای را می شکنیم ، برای همیشه از میوه های آن محروم می شویم؟ تو می توانستی بدون آنکه شاخه ام را بشکنی  میوه هایم را از آن خود نمایی .در بقیه کار های زندگی نیز چیزی را که می تواند شاخه خوشبختی ما باشد، ناجوانمردانه  می شکنیم.

ناگاه جنگجو به خود آمد، دلش تپیدن گرفت، سخت بر خود لرزید و اشکهایش به یکباره سرازیر شد با خود گفت که درخت گیلاس چه فرخنده درختی بود.. من شاخه وجود او را شکستم، اما او چه زیبا شاخه خوشبختی مرا در جانم رویاند!

دیگر برای همیشه عاشق همه انسانها و تمام موجودات جهان خواهم گشت. چرا انسانی را که می تواند شاخه خوشبختی من باشد بشکنم و برای همیشه از میوه هایش محروم باشم؟!

آنجا که عشق نیست، جنگ هست. آنجا که عشق هست جنگ نیست. هر کجا که عشق هست خوشبختی به آنجا کوچ می کند و هر کجا که عشق نیست دوزخ جایش را پر می کند..آری جهل و جنگ جهنم دنیای ماست.

 

"برگرفته از کتاب عشق به رنگ گیلاس اثر یوسف ساعی"

/ 75 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان

از عشق هرچه بيشتر مى نويسيم، ‌سيراب تر مى شويم و از دوست داشتن هرچه بيشتر، ‌تشنه تر . عشق هرچه ديرتر مى پايد کهنه تر مى شود و دوست داشتن نوتر . عشق نيرويى است درعاشق که او را به معشوق مى کشاند، و دوست داشتن جاذبه ايست در دوست، که دوست را به دوست مى برد «دکترعلی شریعتی»

مرجان

این روزها دلم بی بهانه به یادت میگیرد نمیدانم دل بهانه گیر است یا بهانه ها دلگیر[گل]

مرجان

^^^^^^######^^^^^^^^^^^^^######^^^^^^^^ ^^^^^#####^^^^^^^^^^^^^^^^^######^^^^^^ ^^^^####^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^#####^^^^^ ^^^####^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^#####^^^^ ^^####^^^^^####^^^^^^^^^###^^^^^###^^^^ ^^###^^^^^######^^^^^^^###^^^^^^####^^^ ^####^^^^^######^^^^^^###^^^^^^^^###^^^ ^###^^^^^^^####^^^^^^###^^^^^^^^^####^^ ^###^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^###^^ ^###^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^###^^ ^###^^^^##^^^^^^^^^^^^^^^^^##^^^^^###^^ ^###^^^^###^^^^^^^^^^^^^^^^##^^^^####^^ ^####^^^^###^^^^^^^^^^^^^^###^^^^###^^^ ^^###^^^^####^^^^^^^^^^^####^^^^####^^^ ^^####^^^^#####^^^^^^^#####^^^^^###^^^^ ^^^####^^^^###############^^^^#####^^^^ ^^^^####^^^^^###########^^^^^#####^^^^^ ^^^^^#####^^^^^^^^^^^^^^^^^######^^^^^^ ^^^^^^#########################^^^^^^^^ ^^^^^^^^#####################^^^^^^^^^^^

مرجان

بچگی یعنی: وقتیکه فاصله ی دستشویی تا اتاقمونو می دویدیم و از اینکه لولو ما رو نمی خورد فریاد می زدیم، ھـــــوراااا [ماچ]

مرجان

سخت ترین دو راهی ، دوراهی بین فراموش کردن و انتظار است. گاهی کامل فراموش میکنی و بعد می بینی که باید منتظر می ماندی، و گاهی آن قدر منتظر می مانی که می فهمی زودتر از اینها باید فراموش میکردی.

مرجان

این جه حرفیه من کوچیکه شمام بزرگواری خانم اردیبهشتی مهربونه من خیلی دوست دارم میدونی ناراحت باشی من میمیرم مواظب خودت باش مرسی عزیز جونم

آرش

سلام آجی گلم [گل]منم با افتخار لینکتون کردم منتتظر حضور سبزت هستم [گل]

امین

okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk[هورا]

adamzamini

سلام وب خ قشنگی داری ب منم سر بزن و اگه خاستی با نام آدم زمینی لینکم کن و بگو تا منم لینکت کنم مرسی

مرجان

کاش من ، دیگری بودم ... می نشستم روبروی خودم ... سر تا پا گوش می شدم ... تا ببینم حرف حسابم چیست ؟؟؟